Українців закликають допомагати сусідам, які знайшли прихисток в країні

Від Лукашенка до України втекло лише за приблизними підрахунками від 3 до 5 тисяч білорусів, заявили представники громадської ініціативи “Талака-Днепр” сьогодні на прес-конференції.

Основна місія цієї організації – допомагати втікачам з Білорусі. Перед біженцями в Україні постає багато труднощів, кажуть представники організації. Найбільше – з працевлаштуванням.

Спікери також закликали українців допомагати нашим сусідам, які знайшли прихисток в Україні.

“Люди, які переїхали сюди після 9-го, їх можна оцінювати від 5 до 3 тисяч людей. Велика кількість, які приїхали ще просто як на правах туриста, умовно кажучи. Тих, хто хоче тут залишитися, за моїми підрахунками, і не тільки моїми, це буде близько 2-2,5 тисяч”, – говорить Дзяніс Лаукшевіч, представник громадської ініціативи “Талака-Днепр”.

“Після приїзду багато з них відразу ж зіткнуться з проблематикою – це працевлаштування, це легалізація, це влаштування в дитячі садки, навчальні заклади, і ми б хотіли звернутися до вас, що якщо будуть якісь від вас виходити ініціативи, у вас буде можливість допомоги цим сім’ям з працевлаштуванням, житлом, розміщенням, школи, садочки, ми були б вам дуже вдячні”, – зазначає Аляксей Францкевіч, представник громадської ініціативи “Талака-Днепр”.

Нагадаємо, напередодні санкції за порушення прав людини в Білорусі ввели проти Олександра Лукашенка, його старшого сина і низки чиновників Велика Британія і Канада.

Джерело: https://www.5.ua

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Return to Top ▲Return to Top ▲