На фасаді Ратуші повісили банер з написом “Свободу політв’язням Білорусі”.

11 грудня у Львові відбулася акція на підтримку тих, хто зазнав репресій у Білорусі. На площі Ринок зібралося зо два десятки людей. Це ті, хто втік з країни через переслідування влади. Вони поіменно назвали жертв білоруського режиму, розгорнули великий біло-червоний прапор і заспівали національний гімн.

Про це повідомляє журналіст ТСН.

Також на фасаді Ратуші повісили банер з написом “Свободу політв’язням Білорусі”.

Учасники акції наголошують, що чотири місяці в Білорусі тривають мирні демонстрації. За цей час понад 30 тисяч мирних громадян зазнали репресій, у тюрмах сидять щонайменше 160 політв’язнів і відкрито понад 900 кримінальних справ.

Зараз репресії тільки посилилися, кажуть біженці. Днями до двох років суворого режиму засудили активіста, який на асфальті написав “Не забудем”.

У Білорусі заборонили щорічну ходу дідів морозів, бо біло-червоні кольори поза законом.

За приблизними підрахунками, з Білорусі вже втекли 15 тисяч громадян. Лише в Україні від 3,5 до 5 тисяч білоруських біженців.

“Ми хочемо привернути увагу до цієї пробеми, ми вимагаємо негайного звільнення політв’язнів і проведення в Білорусі чесних і демократичних виборів”, – говорить керівник благодійної організації “Наш дім” Олексій Францкевич.

Через дев’ять днів Білорусь закриває наземні кордони і заборонить білорусам узагалі виїжджати з країни. Це роблять ніби через стрімке поширення коронавірусу.

“На сьогоднішній день не виключений такий варіант, що у світі з’явиться ще одна Північна Корея. Що далі? Люди далі виходитимуть на мирні демонстрації. Білорусь вже не буде колишньою, тобто поки влада не поміняється, білоруси не заспокояться”, – каже Олексій Францкевич.

Return to Top ▲Return to Top ▲