17 липня 2021 року львівські пластуни разом з “Білоруським кризовим центром” організували виготовлення листівок для підтримки молоді-політв’язнів Білорусі.

Ось вже рік в Білорусі триває протистояння мирного населення проти диктатора, який зухвало сфальсифікував останні вибори президента. За цей час в Білорусі понад сорок тисяч людей потрапили під репресії. Понад тисячу людей ув‘язнено. Щодня в Білорусі відбуваються обшуки, затримання, арешти. Через загрозу фізичного насилля багато білорусів були вимушені покинути країну

— коментує події керівник кризового центру Олексій Францкевич

Разом ми переглянули короткий документальний фільм про події серпня 2020 у Білорусі, кожен зробив листівку та написав теплі слова для білорусів, в тому числі неповнолітніх, які на даний момент перебувають у тюрмах та не можуть вільно висловлювати свою громадську позицію. Усі листи скоро будуть доставленні до СІЗО, де утримують молодь.

До написання листів також долучилась українська рок-група KOZAK SYSTEM, які ще в серпні висловили свою чітку позицію щодо політичної ситуації в Білорусії, написавши пісню «Яbosh сваіх».

Молодь – рушійна сила будь-якої країни, держава повинна гарантувати їй безпеку та всі можливості для навчання та розвитку, натомість наші однолітки з Білорусії через політичні мотиви змушені зараз перебувати за ґратами і бути пригніченими через просте бажання – любити свою країну і почуватися в ній вільно. Сподіваюся наші листи потраплять до адресатів і на скільки це можливо підтримають їх морально

– поділилася коментарем очільниця Пласту у Львові Анастасія Слюсаренко
Return to Top ▲Return to Top ▲