На фасаді Ратуші повісили банер з написом «Свободу політв’язням Білорусі».

11 грудня у Львові відбулася акція на підтримку тих, хто зазнав репресій у Білорусі. На площі Ринок зібралося зо два десятки людей. Це ті, хто втік з країни через переслідування влади. Вони поіменно назвали жертв білоруського режиму, розгорнули великий біло-червоний прапор і заспівали національний гімн.

Про це повідомляє журналіст ТСН.

Також на фасаді Ратуші повісили банер з написом «Свободу політв’язням Білорусі».

Учасники акції наголошують, що чотири місяці в Білорусі тривають мирні демонстрації. За цей час понад 30 тисяч мирних громадян зазнали репресій, у тюрмах сидять щонайменше 160 політв’язнів і відкрито понад 900 кримінальних справ.

Зараз репресії тільки посилилися, кажуть біженці. Днями до двох років суворого режиму засудили активіста, який на асфальті написав «Не забудем».

У Білорусі заборонили щорічну ходу дідів морозів, бо біло-червоні кольори поза законом.

За приблизними підрахунками, з Білорусі вже втекли 15 тисяч громадян. Лише в Україні від 3,5 до 5 тисяч білоруських біженців.

«Ми хочемо привернути увагу до цієї пробеми, ми вимагаємо негайного звільнення політв’язнів і проведення в Білорусі чесних і демократичних виборів», — говорить керівник благодійної організації «Наш дім» Олексій Францкевич.

Через дев’ять днів Білорусь закриває наземні кордони і заборонить білорусам узагалі виїжджати з країни. Це роблять ніби через стрімке поширення коронавірусу.

«На сьогоднішній день не виключений такий варіант, що у світі з’явиться ще одна Північна Корея. Що далі? Люди далі виходитимуть на мирні демонстрації. Білорусь вже не буде колишньою, тобто поки влада не поміняється, білоруси не заспокояться», — каже Олексій Францкевич.

Return to Top ▲Return to Top ▲